Plaukų priežiūra

Vienas  svarbiausių natūralios kosmetikos bruožų – nei vienas produkto ingredientas, kūrimo ar gamybos procesas nebuvo testuojamas su gyvūnais. Taip pat, natūralių produktų sudėtyje negali būti tam tikrų kategorijų ingredientų (detaliau apie kenksmingus ar žalingus ingredientus skaitykite – Profesionali kosmetika: kaip išsirinkti tinkamas priemones plaukams?), visiškai dirbtinių medžiagų (eng. artificial raw material), sintetinių spalvų (eng. synthetic colours), konservantų (eng. preservatives) ir kvapų (eng. fragrance). Dažniausiai akcentuojami natūralios kosmetikos ingredientai tai įvairūs aliejai bei ekstraktai. Natūralioje kosmetikoje naudojami konservantai daug švelnesni, ne tokie agresyvūs – dėl to natūralių priemonių galiojimo laikas gana trumpas ir retai siekia du ar daugiau metų.

Trumpai ir aiškiai, natūrali kosmetika – kas tai? Plaukų priežiūros priemonės pagamintos iš augalų, daržovių ekstraktų ir kitų natūralios kilmės ingredientų. Tai priemonės sudėtyje turinčios minimalų sintetinių chemikalų kiekį (arba visai jų neturinčios).  

Ar galima tikėtis gražių plaukų, naudojant  įvairius naminių kaukių, žolelių nuovirų receptus?

Iš dalies taip. Tuo atveju, jei žmogus nuolat palaikė sveiką ir visapusišką plaukų maitinimą ir plaukų būklė neturi akivaizdžių kankinančių problemų ir netobulumų. T.y. namuose pagamintos priemonės tinkamos turint sveikus gražius plaukus. Tačiau jeigu plaukams ko nors trūksta ir jie nėra sveikai žvilgantys ir glotnūs – reikėtų naudoti profesionalias priemones. Net jei lentynoje randate šampūną, kaukę sudėtyje turinčią ingredientą iš kurio galite pasidaryti nuovirą ar kitokią priemonę namuose, galite būti tikri, kad gamykloje ekstraktai ir aliejai gaminiai ypač steriliai ir pasiekiama stipresnė koncentracija, o tai žinoma suteikia efektyvesnį poveikį. Na ir žinoma profesionalios ir natūralios kosmetikos veikimas pagrįstas ne viena sudedamaja dalimi, o visų veikliųjų medžiagų visuma ir deriniu. Pavyzdžiui šampūnas sausiems plaukams gali turėti net 5 skirtingus ingredientus, kurie padeda drėkinti plaukus bei išsaugoti kuo didesnį kiekį drėgmės po kiekvieno plovimo ir visapusiškai atstatyti plaukų drėgmės balansą.