Plaukų priežiūra

Pagrindinės universalios plaukų priežiūros taisyklės yra trys. Pirmoji – pastoviam plaukų plovimui pasirinkti kokybišką šampūną, pritaikyta būtent jūsų plaukų tipui (sveiki, natūralūs plaukai yra puikiausia puošmena!). Pasirinkus tinkamą poveikį suteikiantį šampūną, natūraliems ir sveikiems plaukams nebereikės papildomų procedūrų ir priežiūros priemonių. Antroji – saikas. Papildomas plaukų priemones galima palyginti su vitaminais ar vaistais. Jos turėtų būti naudojamos tik kai atsiranda problema. Pavyzdžiui, išsausėjusiems plaukams atstatyti gali prireikti  drėkinančio šampūno ir kaukės ar kondicionieriaus. Pagerėjus situacijai, galima atsisakyti kaukės ir naudoti tik kokybišką drėkinantį šampūną. Turint sveikus plaukus, įprotis “dėl apsisaugojimo” nuolat naudoti kaukes, kondicionierius, aliejus ir dar eilę kitų priemonių, nėra nei teisingas nei naudingas, nes apsunkina plaukus. Ir trečioji – nepamirškite reguliariai apsikirpti ir palaikyti gražią plaukų formą!

Ar plaukų priežiūra turėtų būti skirtinga visiems šeimos nariams?

MotherHaircare.comPriežiūra skiriasi tik iš dalies, atsižvelgiant į konkrečius norus ir poreikius. Moterys dažniausiai dažo plaukus bei juos formuoja karščiu. Dėl šios priežasties joms rekomenduojamos plaukų kaukės ar kondicionieriai, kurie maitintų, drėkintų plaukus ir saugotų juos nuo žalingo poveikio. Įprasta, kad vyrai plaukus nešioja natūraliai, kaip krenta arba minimaliai suformuoja perbraukdami rankomis. Todėl jiems svarbiausia pasirinkti neapsunkinančią fiksavimo priemonę ir žinoma naudoti ją labai saikingai. Vaikų plaukų priežiūra turėtų išlikti paprasta, nes išskirtinių priemonių nereikia – geros šukos ar šepetys ir geras kirpimas yra pakankama. Įdomu, kad visi šeimos nariai kuo puikiausiai gali naudoti tą patį kokybišką šampūną.

Jei pasirinkote kokybiškas priemones, atitinkančias jūsų plaukų būklę; Naudojate tik būtiniausias plaukų formavimo priemones; Reguliariai kerpatės; Rūpinatės savo mityba ir sveikesniu gyvenimo būdu; Tuomet galime tik dar kartą priminti kokios dažniausios plaukų priežiūros klaidos, labiausiai kenkiančios plaukams: dažymai cheminėmis priemonėmis, cheminis sušukavimas, cheminis tiesinimas, laminavimas, plaukų priauginimas, dažnas plaukų tiesinimas ar garbanojimas karščiu, nuolatinis džiovinimas plaukų džiovintuvu be papildomų plaukų priemonių.

Nepamirškite, kad visų kenksmingų procedūrų ir priemonių 100% nepavyks išvengti, tad svarbu pokyčius pradėti kad ir mažais žingsniais. Sąmoningai vertinkite tiek priemones tiek procedūras, kurias renkatės ir kuo dažniau pagalvokite apie save ir kas iš tiesų yra jums naudinga ir reikalinga.