Profesionali kosmetika: kaip išsirinkti tinkamas priemones plaukams?

Renkantis profesionalią ir efektyvią priemonę plaukams yra svarbiausi du aspektai:

  • Jūsų plaukų tipas ir kylančios problemos (jei tokių turite).
  • Produkto sudėtis ir savybės.

MotherHaircare.comPlaukų tipas nurodo Jūsų plaukų polinkį į tam tikras savybes, kurias reikia išmokti suvaldyti ir tinkamai prižiūrėti.
Stori plaukai. Lengvai pučiasi, jų atrodo per daug ir norisi juos labiau “suglostyti prie galvos”.
Ploni plaukai. Priešingai – jiems trūksta apimties ir visuomet norisi pakelti nuo šaknų galiukų, papurenti.
Garbanoti, banguoti arba tiesūs plaukai. Kad ir kokie bebūtų – sveiki, natūraliai “krentantys” plaukai atrodo gražiausiai!
Pažeisti plaukai. Ryškiausias sveikų plaukų bruožas – žvilgesys. Matiniai atspalviai parodo, kad plaukams reikia profesionalių plaukų priežiūros priemonių, kurios pamaitintų plaukus. Subalansuota ir praturtinta vitaminais mityba taip pat vienas efektyviausių sprendimų.
Silpni plaukai. Lengvai lūžinėjantys, skilinėjantys galiukai bei slenkantys plaukai. Kaip ir pažeistus plaukus, taip ir silpnus reikia efektyviai maitinti ir puoselėti naudingomis veikliosiomis medžiagomis.

Ką reiktų žinoti apie plaukų šampūno ar kaukės sudėtį?

Kiekvienas kosmetikos gamintojas akcentuoja tam tikras sudedamąsias dalis, veikliąsias medžiagas ir jų poveikį, o kai reikia – nutylima apie įvairius konservantus, stipresnį efektą suteikiančias chemines medžiagas. Tačiau buteliuko nugarėlėje nurodomi visi ingredientai ir gana detali infomacija, kuri padeda apsispręsti. Kokybiška profesionali kosmetika dažniausiai turi pasaulinio lygio sertifikatus, kurie reiškia, kad kosmetikos priemonės buvo papildomai ištirtos ar įvertintos pagal konkrečius organiškumo, natūralumo, ekologijos ir panašius kriterijus. Populiariausi aukštos kokybės kosmetikos produktų sertifikatai yra Ecocert, Cosmos Organic ir ICEA.

Papildomai siūlome peržiūrėti plaukų priemonės sudėtį ant etiketės ir rinktis tuos kuriuose nėra šių ingredientų:

  • Konservantai parabenai, kurie sudėtyje gali būti žymimi: Methylparaben, Butylparaben. Propylparaben.
  • Plaunamosios medžiagos, kurios sudėtyje gali būti žymimos: Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, SLS, Amonium Lauryl Sulfate.
  • Sintetiniai kvapai, kurie sudėtyje gali būti žymimi: fragrance, parfum, scent, aroma.
  • Kitos kenksmingos medžiagos, tokios kaip: Mineral Oil, Paraffin, Propylene Glycol, Silicone, PEG (polyethylene glycols), UREA.

Šios veikliosios medžiagos pasižymi įvairiais poveikiais: odos dirginimas, alergija (tiek nuo kvapų, tiek nuo kontakto su oda), imuninės sistemos silpninimas, endokrininės sistemos sutrikdymas. Dažnas ir ilgalaikis priemonių su kenksmingomis veikliosiomis medžiagomis naudojimas iš lėto neigiamai veikia mūsų visą organizmą, ne tik plaukus ir skalpo odą.  

Kaip suprasti, kad turima plaukų priežiūros priemonė tikrai tinkama?

Pasirinkus natūralią, organišką kosmetiką svarbu nesitikėti rezultatų iš karto po pirmo plovimo – ypač jei anksčiau naudojote priemones su daug chemijos. Sintetinių produktų poveikį matote ir jaučiate iš karto, tačiau toks rezultatas laikinas. Natūralios kosmetikos poveikį, rekomenduojame vertinti bent po 10 plovimų, nes tokios priemonės švelniai, nekenkdamos ir iš vidaus puoselėja ir gaivina plaukus. Tačiau jau pirmojo plovimo metu jokia priemonė neturėtų dirginti odos ar erzinti savo kvapu. Išdžiovinti plaukai turėtų išlikti lengvi, neapsunkę bei po truputį grįžtantis žvilgesys – puikūs Jums tinkamos kosmetikos požymiai.